404 error new post/update netu.tv goo.gl wordpress

Peter Pony

Vedeta
Registered
Full Member
Chiar nu stiu ce nume as putea sa ii pun acestui topic. De aceea probabil pare un pic mai ciudat.
Care este problema. Am un site, filme pe wordpress. De vreo saptamana, am o problema. Daca adaug la o postare playerul de la Netu.tv varianta cu goo.gl si ii dau update la post, primesc eroare 404, deci postul nu se actualizeaza. La fel se intampla si daca fac o postare noua. Daca pun in post goo.gl, nu il pot publica, sau actualiza. Oriunde il pun in postare, sau chiar si singur goo.gl. Nu mai merge si imi da 404. Daca scriu goo.g, merge. Daca adaug si l-ul, nu mai merge. Initial am crezut ca e de la scriptul de la popads, dar l-am scos si la fel se intampla. Nu am facut nici o modificare in tema. Eventual poate daca s-a actualizat vreun plugin.
A mai intampinat cineva?
(PS: La Multi Ani!)
 
Update. Problema a aparut la 2 site-uri tinute pe shared hosting namecheap
 
Rezolvat dupa ce am contactat suportul de la Namecheap (cel mai bun suport).
Era o regula pentru siguranta de la apache sa nu ma lase sa folosesc expresia.
Deci cine mai are la Namecheap.. posibil sa intampine aceiasi problema
 
Problema ar putea sa vina de la hosting...ia legatura cu baietii si explica-le lor...sigur iti va da un raspuns satisfacator...am si eu host la ei dar la mine nu s-a intamplat asa ceva.
Daca adaugi fara goo.gl la fel iti face? Adica player-ul original?
 
Rezolvat dupa ce am contactat suportul de la Namecheap (cel mai bun suport).
Era o regula pentru siguranta de la apache sa nu ma lase sa folosesc expresia.
Eram sigur ca de aici era problema. E bun ca ai postat rezolvarea ca pe viitor si altii sa stie.
 
E posibil sa blocheze goo.gl requesturile catre URL. Incearca prin fifo.cc
Ovidiu s-a rezolvat problema, e bun ca a postat rezolvarea poate mai intampina si altcineva aceasta problema.
Rezolvat dupa ce am contactat suportul de la Namecheap (cel mai bun suport).
Era o regula pentru siguranta de la apache sa nu ma lase sa folosesc expresia.
Deci cine mai are la Namecheap.. posibil sa intampine aceiasi problema
 
Loading...
Back
Sus