Tutorial 35 platforme unde poti distribui continutul pentru super trafic la site.

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Degeaba scrii zi de zi daca nimeni nu stie de asta. Sunt pe net foarte multe platforme care te ajuta sa devii cunoscut in mediul online si sa ai un boost foarte mare de trafic la site tau.

Lista de mai jos nu este recomandat celor care fac spam sau nu vor sa acorde timp si atentie pentru a avea o conversie foarte buna.
Fiecare platforma are propriile reguli care trebuie sa le citesti si intelege.
Asa ca nu pierde timpul sa citesti mai departe daca esti spamer sau esti in cautarea de autopost. :D

Platformele sunt pe general si pe anumite nise in parte. Nu poti posta un link, video, poza pe toate, pentru ca iti vei lua ban. Insa daca postezi continut relevant cu platforma cu link catre site-ul tau sau contul de social media, poti avea rezultate bune.

Conversia nu trebuie sa fie doar catre site tau, link de afiliat, video, ci poate fi catre conturile de socializare unde lumea se poate abona la feed-ul tau.

Voi posta doar numele si link catre fiecare. Urmand sa discutam pe fiecare in parte daca nu stiti cum se face sau la ce foloseste. In acest fel ne ajutam reciproc si intelegem mai bine cum sta treaba.

1. YouTube
2. Reddit
3. Slideshare
4. Facebook
5. Twitter
6. LinkedIn
7. Quora
8. Udemy
9. Pinterest
10. Pinstamatic
11. StumbleUpon
12. Tumblr
13. Instagram
14. Google+
15. BuzzFeed
16. Huffington Post
17. Scribd
18. Kindle eBooks
19. Medium
20. Biz Sugar
21. Business2Community
22. Snip.ly
23. Hub Pages
24. Yappie
25. iTunes Podcasts
26. Go to Webinar
27. Yahoo Answers
28. Visual.ly
29. Scoop.It
30. List.ly
31. Triberr
32. Paper.li
33. Delicious
34. Flipboard
35. Flickr

Dupa cum vedeti toate sunt pe extern din pacate. Pe Romania nu avem platforme care sa ne ajute sa crestem. Asa cum am spus in alte topicuri, toti incerca sa faca invidual si nu se gandesc sa faca munca de echipa. Ca echipa/grup se poate ajunge sus mai repede, plus costurile sunt de N ori mai mici, pentru ca acestea se distribuie intre cei implicati.
Nu mai spun ca in loc sa faci TU totul, ca grup/echipa fiecare se ocupa de un anumit segment si asta face ca productivitatea sa creasca si sansele proiectului sa reauseasca cresc considerabil.

Multe din platformele de mai sus le stiti deaja, alte nu. Dar sunt sigur chiar si pe cele care le cunoasteti foarte bine, nu stiti sa le folositi la adevarata lor valoarea.
Asa ca ai sa discutam cum putem profita la maxim de fiecare in parte pentru a ne creste productivitatea, conversia.
 
Cateva dintre ele le folosesc de ceva timp voi mai testa inca vre-o cinci din lista ta si revin cu info curand .
 
Folosesc cateva care dau rezultate. Asa cum spui, @AlexH paca ca nu exista platforme in romana.
Ne-am putea uni sa facem una sau ai multe platforme de gen. Am avea cu totii de castigat.
 
Eu am propus de mai multe ori diferite proiecte dar nimeni nu se baga.
[HASHTAG]#roforum[/HASHTAG] face parte din acest proiect al meu. Sa fac mai multe platforme care sa ne ajute sa creste impreuna si ajuta pe cei noi sa ajunga sus.
Dar singur nu pot face mare lucru.
 
Nici cei care suntem in comunitatea privata (cei care sunt ,stiu despre ce vorbesc) nu ne dam like :(
 
Mai sus avem destul exemple. Fiecare alege un tip de site sau nisa si apoi sa se ocupe de ea. Ne promovam ajutam impreuna, pentru reclame facem sa se ocupe o singura persoana sau un grup de persoane si multe altele.

Pentru nisa video am facut kissvideo.click
Dailynewsro.com pe nisa news
webmastershop.org pentru nisa freelancer
Mai am catave dar din lipsa de timp nu am putut sa ma ocup nici macar de cele de mai sus.
Am putea face un reddit pe romania si cam tot ce este pe extern.

Daca nu aveti fonduri pentru host, domenii, platfome le pot pune eu la dispozitie in limita banilor de care dispun.

Trebuie doar sa ne unim si sa facem ceva. Cine crede ca in cateva luni va scoate sute de euro, e bine sa nu sse bage. Este proiect pe termen lung care sub 12 luni nici nu trebuie sa ne asteptam la ceva rezultate, in special la cele financiare.
 
Eu ma bag, dar numai in proiectele care ma pricep
Deaja ai un site care merge foarte bine. Tot ce trebuie sa faci este sa-l cresti, sa aiba autoritate mare, trafic organic bun, continut de calitate, etc.
 
Mă bag și eu in acest proiect. Deci, cam ce trebuie făcut ?
 
Loading...
Back
Sus