200.000€ in 5 zile prin DONATII FACEBOOK

Ionut Curca

Member
Registered
Full Member
Probabil multi dintre voi ati vazut cazul lui Calin ,pe facebook zilele astea https:// www. facebook.com/donate/152333665611406/ deci am ramas uimit cum a reusit acest baiat sa stranga prin intermediul donatiilor pe facebook aproape 200.000€ in 5 zile ,din peste 10.000 de donatii! Am tot urmarit zilele astea,si la fiecare refersh suma crestea cu 20-50€ ! Stateam si ma gandeam oare ,nu pot fi si inselatorii ? Adica ma gandesc ca oricine poate face acest tip de donatie,pune un anumit caz gasit pe net si cu putin noroc si cateva sute-mii de share-uri si invitatii ajunge la sume colosale!
Si o a doua intrebare,daca spre ex doresti sa ajuti o familie saraca,cu conditii de trai umile ,poti initia acest tip de donatii pe facebook? Iti trebuiesc acte sau ceva sa poti face acest lucru ,care sa ateste faptul ca acea familie e saraca si are nevoie de bani ?
 
1. Am vazut cazul pe Facebook si nu ma pot pronunta cat de real Este.
2. 99% din cazuri sunt fake
3. SE poate face pentru orice si oricine, dar Iti trebuie in rezt foarte bine facut.
 
1. Am vazut cazul pe Facebook si nu ma pot pronunta cat de real Este.
2. 99% din cazuri sunt fake
3. SE poate face pentru orice si oricine, dar Iti trebuie in rezt foarte bine facut.
Eu ma gândesc ca autoritățile ar trebui sa aibă grija de aceste cazuri sa verifice ,fiecare caz ,cum e și acesta de ex ...ăla care a inițiat aceasta cauza ,o să ia ceva ani buni la răcoare in caz ca-i fake treaba ...sunt 200k pana la urma
 
cazul acesta din topic este unul real! dar saptamana trecuta am auzit o stire ca o persoana din UK a strans 200 mii lire prin donatii ca cica pretindea ca avea o boala grava...lumea a aflat ca este excrocherie si defapt e sanatoasa tun si au arestato facandu-i multi plangeri ... din cate stiu facebook nu cere acte pentru aceste donatii,doar iti cere sa scri numele organizatiei..ar trebui sa fie cu revizuire manuala si sa dovedesti cu acte nu sa poata crea oricine cand are chef ...asa mi se pare normal.sa fie revizuire ca la reclame
 
Eu de cate ori văd faze din astea îmi aduc aminte de ce a fost după "Colectiv". Un individ, a pretins că e angajat parca La Digi TV Galați și strânge bani pentru familiile victimelor. A strans bani, parca l-a ridicat poliția. Ăștia suntem unii
 
Si? Ce sa iti faca?Cine?
faci puscarie acasa sau in weekend..+ ramai cu bani
asteptati-va la mult mai multe de genul.
 
Loading...
Back
Sus